Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to bezpieczny zabieg służący modelowaniu sylwetki. Pozwala skutecznie zlikwidować lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety i intensywnego treningu fizycznego.

Lipoliza polega na praktycznie bezbolesnym wstrzyknięciu fosfatydylocholiny – substancji, która powodującej rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu.

Chociaż bezpośrednio po zabiegu pojawiają się obrzęki, zaczerwienienia, a czasami siniaki, czy punktowe krwiaki, to lipoliza jest zabiegiem o wiele mniej inwazyjnym od liposukcji i nie wyłącza z codziennego funkcjonowania. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów należy wykonać 2-4 zabiegi co 4-6 tygodni. Ponad 80% pacjentów uzyskuje oczekiwany rezultat po 2-3 zabiegach. Uzyskany efekt jest trwały, należy jednak pamiętać, że utrzymanie tego efektu zależy od samego pacjenta, jego sposobu odżywiania i aktywności fizycznej.

Ponieważ skóra stopniowo i naturalnie wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej dopasowuje się do nowych kształtów, prawidłowo wykonana lipoliza iniekcyjna skutecznie modeluje sylwetkę bez ryzyka powstania nierówności. Zabieg ten, szczególnie polecany jest dla osób posiadających tzw. „podwójny podbródek” oraz nagromadzoną tkankę tłuszczową w różnych częściach ciała, takich jak bryczesy, uda wewnętrzne, talia, brzuch, plecy, okolica kolan. Cena zabiegu jest ustalana indywidualnie w zależności od obszaru zabiegowego oraz ilości podanego preparatu.