permanentny

Makijaż permanentny to wspaniałe rozwiązanie dla kobiet ceniących sobie nienaganny wygląd niezależnie od pory dnia. Za jego pomocą możemy podkreślić rysy twarzy każdej kobiety w delikatny i naturalny sposób. Podkreślone brwi, zarysowana linia rzęs oraz wspaniały kształt i kolor ust przez całą dobę powoduje, że czujemy się zadbane, radosne i emanujemy kobiecością. Makijaż permanentny jest to makijaż stały. Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, a efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat.

Przed rozpoczęciem pigmentacji ustalany jest kształt oraz odcień rysunku, dobrany zgodnie z karnacją i urodą pacjentki. Podczas zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, a także obrzęk, który ustępuje następnego dnia (przy wrażliwszych skórach może utrzymywać się do 2 dni).

Zaraz po zabiegu użyte pigmenty są bardzo intensywne, zaostrzone. W trakcie gojenia skóry barwnik wypłukuje się i blednie o ok. 20-50%, dlatego niezbędne jest powtórzenie zabiegu po ok. 2-4 tyg.

Przez pierwszy tydzień skóra poddawana zabiegowi nie powinna być traktowana mydłem oraz innymi środkami higienicznymi a także kosmetykami kolorowymi. Skórę można przemywać jedynie szarym mydłem lub samą wodą. Nie należy korzystać z sauny, basenu czy siłowni a także należy unikać nasłonecznienia obszarów poddawanych zabiegowi przez okres ok. 1 miesiąca.

Konieczne jest, aby zostały zastosowane produkty do pielęgnacji końcowej zalecane przez osobę wykonującą makijaż. W przypadku pigmentacji oczu krem aplikujemy tylko na noc.

W przypadku ust należy pamiętać, by po zabiegu przez okres 1 tyg. wszystkie napoje pić przez słomkę. Nie należy się całować ani przebywać na słońcu, gdyż może dojść do sinienia warg. Kremy należy aplikować regularnie, tak, aby nie doszło do wyschnięcia ust.

W przypadku wykonania makijażu ust konieczne jest zastosowanie leku przeciwopryszczkowego Heviran tydzień przed i tydzień po zabiegu . Dotyczy to również pacjentek, które nie stwierdzają podatności na wirus opryszki.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Kształt brwi podkreśla cechy charakterystyczne i równoważy wygląd całej twarzy. Łuk brwi wyraża nastrój i może nawet sprawić, że można wyglądać młodziej. Nierówne, przerzedzone w wyniku nadmiernego wyskubywania brwi można idealnie odtworzyć, lub nadać nowy kształt przy jednoczesnym zachowaniu naturalności i symetrii całej twarzy.

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU

Nareszcie kredka do oczu niepozostawiająca smug nawet po aktywnych ćwiczeniach fizycznych, pływaniu lub codziennych czynnościach. Makijaż permanentny oczu sprawia, że rzęsy wydają się grubsze, a oczy bardziej podkreślone. Kreska górna optycznie pogrubia rzęsy oraz nadaje kształt natomiast dzięki dolnej kreseczce możemy uzyskać delikatne zacienienie oraz powiększenie oka. Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób noszących szkła kontaktowe, z problemami ze wzrokiem lub chcących po prostu zaoszczędzić czas.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST

Makijaż ust nadaje świeżości oraz pewności siebie. Kształt ust dobierany jest na postawie życzeń klientki oraz naszej sugestii kierując się kryteriami naturalności oraz kobiecości.

SPOSOBY PIGMENTACJI UST

CAŁKOWITE WYPEŁNIENIE – usta pigmentowane są na całej powierzchni. Tą metodą można zarówno zmienić odcień ust, jak i skorygować ich kształt.

KONTUR I CIENIOWANIE – pigmentowany jest kontur oraz zewnętrzna część ust. Za pomocą tej metody można skorygować ich kształt, oraz optycznie je uwypuklić. Metoda ta nie jest wskazana przy zmianie odcienia ust.

KONTUR – polecany osobom o ładnym kształcie i kolorze ust, ale ze słabo widocznym konturem. Metoda ta nie jest wskazana do zmiany kształtu oraz odcienia ust.

LIP LIGHT – rozjaśnianie okolic konturu ust.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU PERMANENTNEGO:

  • ciąża
  • łuszczyca
  • hemofilia
  • choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS)
  • choroby o nieznanej etiologii
  • zażywanie niektórych leków (rozrzedzających krew, sterydów)
  • cukrzyca
  • anomalie skórne w strefie pigmentowanej (przebarwienia, znamiona),
  • trądzik ropowiczny
  • czynna opryszczka (profilaktycznie zaleca się 3 dni przed zabiegiem przyjmować preparat przeciwwirusowy Heviran)
  • infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybiczna
  • nowotwory skóry
  • skłonność do powstawania keloidów
  • świeże blizny
  • przebyte choroby gałki ocznej
  • tendencje do stanów zapalnych spojówki
  • tendencje do odwarstwiwania siatkówki oka
  • stosowanie Roacutanu lub innych pochodnych retinolu